
Wpisz symbol np. BW-36

Biuro Projektowe Postaw Dom
ul. Górna 10-11, I p. 58-500 Jelenia Góra
Santander Bank Polska S.A.
02 1090 1926 0000 0001 1164 7001
Kontakt z projektantami do godz. 15.00
tel. 885 505 175
informacje i zamówienia: gotoweprojekty@wp.pl
infolinia 737 111 737
w dni robocze do godz. 19.00
wg stawek lokalnego operatora.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKÓW 2025r.
Wszystkie projekty zawarte na naszej stronie postawdom24.pl oraz na stronach naszych partnerów handlowych spełniają normę energooszczędności zgodnie z aktualnymi Warunkami Technicznymi obowiązującymi od 2021r.

Z projektem otrzymujecie Państwo zgodę na zmiany.
W ramach adaptacji projektu miejscowy projektant może wprowadzić zmiany wynikające z propozycji Inwestora lub własnej oceny potrzeb.
Nie wprowadzamy ze strony jednostki autorskiej projektu żadnych ograniczeń co do zakresu zmian.



Szanowni Państwo
Informujemy, że nasze buro nie współpracuje z platformą DOM.pl.
Prosimy o zachowanie ostrożności.

Projekt domu BS-56 wariant 2, dwulokalowy
towar niedostępny
Opis
BS- 56 wariant 2 dwulokalowy
DOSTĘPNY RÓWNIEŻ W LUSTRZANYM ODBICIU
Pow. użytkowa 171,70 (w tym senioratka 50,30m2)
Minimalne wymiary działki 19,20m x 27,60m
18,20 x 27,60m- przy rezygnacji z okien w ścianie bocznej senioratki.
Powierzchnia zabudowy 157,50m2
Wysokość pomieszczeń 2,70, 2,60, 2,55m
Wysokość budynku 8,77m
Powierzchnia dachu 219,70m
Kubatura 946,20m
Kąt nachylenia dachu 40st.
Kotłownia z piecem na paliwo stałe - TAK
Wariantowo ogrzewanie gazowe - TAK
Możliwość zainstalowania pompy ciepła - TAK
Budynek jednorodzinny parterowy nie podpiwniczony z poddaszem mieszkalnym i wydzielonym lokalem mieszkalnym (senioratka) o pow. 50,30m².
Przeznaczenie budynku, program użytkowy:
Budynek jednorodzinny, parterowy z poddaszem mieszkalnym, bez podpiwniczenia, z senioratką w poziomie parteru.
Na parterze budynku zaprojektowano strefę dzienną mieszkania podstawowego zawierającą: pokój dzienny z aneksem kuchennym, pokój gabinetowy, wc i kotłownię. Na poddaszu znajduje się strefa nocna mieszkania zawierająca: trzy sypialnie i łazienkę oraz suszarnię i strych nad senioratką, włączone do mieszkania podstawowego.
Senioratka na parterze umiejscowiona w segmencie tylnym zawiera: pokój dzienny z aneksem kuchennym, pokój sypialny oraz łazienkę. Lokal ten posiada niezależne wejście zewnętrzne.
Wielkość mieszkania podstawowego odpowiada potrzebom 4 – 5 osobowej rodziny. Wielkość senioratki przewidziano na 2 osoby.
Rozwiązania architektoniczne.
Zaprojektowano budynek parterowy bez podpiwniczenia, z poddaszem mieszkalnym. Bryła prosta dwuczłonowa na rzucie prostokątów. Dach dwuspadkowy prosty o nachyleniu połaci 40°. Od strony bocznej jedna lukarna dachowa doświetlająca łazienkę. Budynek przewidziany do usytuowania prostopadle kalenicą do linii zabudowy (front szczytowy).
Segment frontowy zawiera mieszkanie podstawowe z poddaszem mieszkalnym, zaś segment tylny bez poddasza użytkowego zawiera lokal senioratki w poziomie parteru.
Segment senioratki został przesunięty nieco w bok w stosunku do osi segmentu frontowego, co pozwala na otwarcie strefy wejściowej w kierunku frontowym. Podłużne ustawienie segmentów w linii kalenicy dachu pozwala na zminimalizowanie szerokości budynku i jego lokalizację na stosunkowo wąskiej działce o minimalnej szerokości 19,20m.
Strych nad segmentem tylnym (senioratką) został włączony do wykorzystania dla mieszkania podstawowego. W projekcie przewidziano wykorzystanie go na suszarnię oraz pomieszczenie wielofunkcyjne, uwzględniając pełny zakres wykończenia wewnętrznego oraz ogrzewanie i oświetlenie. Istnieje jednak możliwość rezygnacji z wykończenia strychu na pierwszym etapie budowy i pozostawienia go do użytkowania w stanie surowym.
Grubość warstw docieplenia stropu nad parterem senioratki zapewnia uzyskanie odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła w przypadku nie ogrzewania strychu nad senioratką.
Ujęte w zestawieniu materiały wykończeniowe i ociepleniowe dla strychu zostały wyodrębnione w poszczególnych pozycjach, co ułatwi ewentualne wyłączenie ich z zakupu.
Przy szerokiej działce (większej od 30 m) budynek mógłby być usytuowany także kalenicą równolegle do linii frontowej zabudowy działki.
Rozwiązania konstrukcyjne budynku.
Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej: ściany zewnętrzne murowane z bloczków z pustaków ceramicznych z lekkim dociepleniem zewnętrznym, ściany wewnętrzne nośne murowane z pustaków ceramicznych. Stropy prefabrykowane gęstożebrowe. Ławy fundamentowe żelbetowe, ściany fundamentowe betonowe. Dach drewniany krokwiowo-płatwiowy. Pokrycie – dachówka cementowa lub ceramiczna albo blacha dachówkowa profilowana.
Zawiera wszystkie instalacje wewnętrzne: centralnego ogrzewania na gaz ziemny, wod.- kan, c.w., gazową, elektryczną, solarną odgromową.
Pomieszczenie techniczne można również wykorzystać na instalacje innych systemów grzewczych np. pompy ciepła.
Projekt spełnia wymagania “Warunków technicznych” od 2021r.