
Biuro Projektowo - Wydawnicze
ul. Górna 10-11, I p. 58-500 Jelenia Góra
Santander Bank Polska S.A.
02 1090 1926 0000 0001 1164 7001
Kontakt z projektantami do godz. 15.00
tel. 75 753 58 46
informacje i zamówienia: gotoweprojekty@wp.pl
infolinia 737 111 737
w dni robocze do godz. 20.00,
wg stawek lokalnego operatora.


ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKÓW 2021r.
Wszystkie projekty zawarte na naszej stronie postawdom24.pl oraz na stronach naszych partnerów handlowych spełniają normę energooszczędności zgodnie z Warunkami Technicznymi od 2021r.

Razem z projektem otrzymujecie Państwo zgodę na zmiany.
W ramach adaptacji projektu miejscowy projektant może wprowadzić zmiany wynikające z propozycji Inwestora lub własnej oceny potrzeb.
Nie wprowadzamy ze strony jednostki autorskiej projektu żadnych ograniczeń co do zakresu zmian.



Projekt domu BW-32 wariant 4
Opis
Orientacyjne (wskaźnikowe) koszty budowy
Stan surowy zamknięty Stan deweloperski Stan pod klucz
- tys. zł - tys. zł - tys. zł
Uwaga! Podane ceny są cenami netto i mają charakter orientacyjny. Zostały wyliczone metodą wskaźnikową przy założeniu systemu zleconego
BW-32 wariant 4
DOSTĘPNY RÓWNIEŻ W LUSTRZANYM ODBICIU
Pow. użytkowa 130,4m2
Powierzchnia zabudowy 103,40m2
Powierzchnia dachu 165,00m2
Kubatura 851,50m3
Minimalne wymiary działki 17,40 x 21,50m
Wysokość pomieszczeń 2,70, 2,62m
Wysokość budynku 9,40m
Kąt nachylenia dachu 36st.
Kotłownia z piecem na paliwo stałe - TAK
Wariantowo ogrzewanie gazowe - TAK
Przeznaczenie budynku, program użytkowy:
Budynek jednorodzinny, parterowy z poddaszem mieszkalnym i pełnym podpiwniczeniem. Na parterze budynku zaprojektowano strefę dzienną mieszkania zawierającą: pokój dzienny, pokój gabinetowy, kuchnię z jadalnią, węzeł sanitarny i małą garderobę. Na poddaszu znajduje się strefa nocna mieszkania zawierająca trzy sypialnie i łazienkę. W podpiwniczeniu przewidziano garaż, kotłownię, skład opału i pomieszczenie gospodarcze.
Rozwiązania architektoniczne.
Zaprojektowano budynek z przeznaczeniem na wąskie działki o minimalnej szerokości frontu 17,40m. Forma architektoniczno – przestrzenna prosta, na rzucie prostokąta, z dachem dwuspadowym o nachyleniu 36°, ułożonym kalenicą równolegle do frontowej linii zabudowy. W zależności od otaczających budynków dopuszcza się zwiększenie kąta nachylenia dachu do 45°.
Poddasze budynku rozwiązano z balkonami dwustronnymi. Dopuszcza się jednostronne wykonanie balkonu lub wykreślenie obu balkonów z projektu. W ramach adaptacji projektu możliwa jest także rezygnacja z balkonu narożnego w poziomie parteru.
W projekcie przyjęto jako podstawowe ogrzewanie z własnego kotła na paliwo stałe (pellety). Przewidziano także możliwość alternatywnego ogrzewania gazowego. Wariant z kotłem gazowym zakłada włączenie do współpracy wspomagającego ogrzewania kominkowego (dostosowanie instalacji grzewczej w ramach adaptacji projektu do terenu). W obu wariantach ogrzewania zaprojektowano instalację solarną wspomagającą przygotowanie c.w.u.
Rozwiązania konstrukcyjne budynku.
Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej: ściany zewnętrzne piwnic murowane z bloczków keramzytobetonowych, ściany zewnętrzne nadziemia murowane z pustaków ceramicznych z lekkim dociepleniem zewnętrznym. Ściany wewnętrzne nośne murowane z pustaków ceramicznych. Stropy prefabrykowane gęstożebrowe. Ławy fundamentowe żelbetowe wylewane. Dach drewniany krokwiowo - płatwiowy, pokrycie – dachówka cementowa lub ceramiczna albo blacha dachówkowa.
Zawiera wszystkie instalacje wewnętrzne: centralnego ogrzewania z kotłem na paliwo stałe lub na gaz ziemny, wod.- kan, c.w., gazową, elektryczną, odgromową.
Projekt spełnia wymagania“Warunków technicznych”od 2017r, a w zakresie ochrony cieplnej także po 2021r.